Kontrasummit 2000

13. září 2000
(ke stažení jako rtf)


zpět

Iniciativa proti ekonomické globalizaci (INPEG) pořádá ve dnech 22.-24. září alternativní konferenci nazvanou Kontrasummit 2000. Konference bude tématickou alternativou zasedání MMF a Světové Banky. Přednášející se budou snažit popsat dnešní neutěšenou situaci světa, roli nadnárodních korporací a institucí v něm. Zabývat se budou také možnými alternativami a hnutími, které tyto alternativy prosazují.

"Lidé zde zatím neměli možnost se dozvědět o objektivních dopadech politiky MMF a Světové banky. Kontrasummit bude mít za úkol ukázat jak jsou tyto instituce nedemokratické, zhoršují životní podmínky obyčejných lid a ničí planetu, to vše v zájmu zvyšování zisků nadnárodních korporací. Zatímco v Kongresovém centru se bude mluvit o dalším zvyšování zisků, na Kontrasummitu zazní kritika lidí zastupujících postižené politikou MMF a Světové banky", říká jeden z organizátorů Kontrasummitu, David Lorenc.

Zúčastní se řada vědců, ekologů či odborářských aktivistů z celého světa. Příspěvek budou mít např. sociolog Walden Bello, filozof Mark Kingwell, politolog Alex Callinicos, filozofka Silvia Federici, novinářka Naomi Klein, ekonom Samir Amin, odboráři David Bleakney a Jeff Engels, sociolog Jan Keller a mnoho dalších.

Nejrozsáhlejším tématem bude ekonomická globalizace. Další bloky budou o odborech a hnutích pracujících, ekologickém dluhu, People`s Global Action (o hnutích bojujících proti globalizaci) či o kampaních těchto hnutí.

Kontrasummit bude probíhat v koně Aero, Biskupcova 31, Praha 3, Kulturním domě Domovina, Na Maninách 32, Praha 7 a Obvodním kulturním domě Vltavská, Bubenská 1, Praha 7.

kontakt: Viktor Piorecký 0604 913925, Alice Dvorská 0604 556309