UBYTOVÁNÍ V PRAZE

kemp Džbán - stanové městečko na Strahově

Kemp Džbán (Nad Lávkou 5, 160 00 Praha 6):
kapacita kempu 1500 osob, ceny: osoba/den 40 korun, stan/den 40 korun, auto/den 40 korun

Tento kemp má INPEG rezervovaný na dobu 22. do 29. září. Pokud budete mít zájem přijet dříve nebo odjet později, prosíme berte na vědomí, že mimo tyto dny bude cena za pobyt v kempu vyšší!

V kempu je veškeré sociální zařízení, restaurace, sportovní areál. NUTNOST VLASTNÍHO STANU, možnost ubytování i pro karavany.

Na místo se dostanete následovně: pojedete na stanici metra Dejvická, pak tramvají číslo 26 do stanice "Nádraží Veleslavín", pak se zeptejte na kemp Džbán. S nalezením kempu můžete mít problémy, není nijak značen. Můžete ale věřit, že kemp opravdu existuje...

Tento kemp je určen především pro lidi bez dostatku finančních prostředků, především pro aktivisty z ČR, SR a východních zemí. Kapacita kempu může byt brzo plná, proto se obracejte na naši informační kancelář (adresa bude zveřejněna do dvou týdnů).
 

fam

V následujícím textu firma FAM nabízí informace o možnostech ubytování v táboře na stadionu na Strahově (text možno stáhnout jako .rtf):

My, lidé pracující ve vedení společnosti FAM, pořádáme tábory v indiánském stylu pro mládež a ekologické skupiny již od roku 1980. Od roku 1991 využíváme své zkušenosti ve firmě FAM. Zabýváme se výrobou, prodejem a pronájmy stanů (indiánská týpí, velkoplošné a historické stany) a organizováním outdoorových aktivit. V březnu 2000, kdy se objevily první zmínky o možnosti zřízení tábořiště pro demonstranty, nabídli jsme se jako prostředník mezi organizátory demonstrací (Společnost 2000) a vedením města. Protože se naše zájmy a názory kryjí s předmětem naší obchodní činnosti, mohli jsme Společnosti 2000 i Radě hl. m. Prahy nabídnout zpracovaný projekt, o kterém byli ochotni jednat. Shrnutí: Pokud by se záležitosti neujala obchodní firma na komerčním základě, nebylo by možno v Praze připravit legální táboření pro předpokládané množství lidí vůbec!

Tábor jsme začali organizovat už v březnu. Vznikly značné problémy při projednávání, projekt jsme průběžně doplňovali a 20. června byl předložen do Rady hl. m. Prahy. Po zamítnutí jsme začali pracovat na průchodnější verzi, jednali jsme se zmocněncem vlády, ministrem vnitra, policií a připravili jsem další podklad pro příští jednání Rady. Jako poslední termín, kdy jsme schopni tábor zajistit jsme označili datum 15. července. Rada však projekt z procedurálních důvodů vůbec neprojednala. Vládní zmocněnec Zdeněk Hrubý nás požádal o znovuobjevení jednání a deklaroval ochotu vlády zabezpečit možnost vyjádření protestů v rámci zákonů České republiky. Po dlouhých a složitých jednáních jsme nakonec dospěli k dohodě a 31. července jsem podepsali smlouvu o možnosti zřízení stanového tábora na Strahově.

Po čtyřech měsících práce dala oficiální místa najevo, že jsou ochotna akceptovat projevování odlišných názorů na MMF a SB; z důvodů bezpečnostních umožnit táboření na pozemcích města, to vše ale za předpokladu, že na tábořišti nebudou porušovány platné zákony. Přestože se Ministerstvo vnitra jednání účastnilo, fungovalo zde pouze jako prostředník mezi Magistrátem hl. m. Prahy a firmou FAM a na přípravě a provozování tábora se nepodílí.

Projednané body:

 • Kemp bude fungovat v areálu stadionu Strahov (viz. mapa) na ploše cca. 200 x 300 m. Cesta k němu bude značena, na hranicích, nádražích i letišti by měly být k dispozici plánky.
 • Pobyt na Strahově bude možný od 21. do 29. září.
 • Přestože se jednání o Strahovu protáhlo o měsíc a náklady na zajištění tábora stouply zhruba o 3 mil Kč, podaří se zřejmě udržet původně plánované vstupné 1.350,- Kč. Vstupné bude jednorázové a bude platit po celou dobu pobytu. Je pravda, že na jednu noc je to drahé, ale při delším pobytu je to nejlevnější ubytování ve městě. V ceně je započítána možnost ubytování, hygienické zázemí, ostraha, organizační služba, třídění a recyklace odpadů, průběžný a závěrečný úklid.
 • Ubytování: Počítáme s kapacitou cca. 15 000 lidí. Návštěvníci si budou moci postavit vlastní stany v sektoru, který si zvolí, cca. 10% kapacity (asi 1 500 míst) nabídneme (bez příplatku) v našich stanech (velkoplošné stany typu Chapiteau nebo malé stany typu Osada). Skupinám nad 20 osob zajistíme rezervaci míst v našich stanech. Kontaktujte nás na adrese tent@fam.cz.
 • Hygiena: na ploše budou k dispozici mobilní záchody, umývárny a sprchy. Pro mytí nádobí žlaby s tekoucí pitnou vodou.
 • Stravování zajistí české firmy, jak pro vegany, vegetariány, tak pro lidi, kteří jsou ochotni akceptovat maso. Nápoje budou rovněž od českých firem: čas, limonády, pivo. Voda na stadionu je pitná. Jídlo bude podáváno buď na papírovém nádobí, nebo do vlastních donesených nádob. Nebudou používány plasty ani nápoje v plechovkách s výjimkou sortimentu, který to ze zdravotních či hygienických důvodů vyžaduje- například iontové nápoje.
 • Další služby:
  A) Pro pobyt v ČR je nutné používat Kč. Proto bude v areálu směnárna. (1$ = 38 Kč, 1 DM = 17Kč)
  B) prodej: České firmy zabývající se výrobou a prodejem tábornických potřeb budou nabízet stany, spací pytle, karimatky a další vybavení, vše ve velmi přijatelných cenách. Protože máme signály o averzi vůči nádobí na jedno použití, bude možno koupit si plechové misky, talíře, hrnky, příbory.
  C) K dispozici bude také obchod s hygienickými potřebami a levnými oděvy. D) Připravujeme zřízení internetové kavárny.
 • Parkoviště bude provozováno v těsné blízkosti stadionu. Ceny parkovného: Bus 200,- Kč/den, Mikrobus 150,- Kč/den, Auto 100,- Kč/den.
 • místní doprava: Projednali jsem s firmou provozující MHD posílení ekologických tramvajových linek a poskytnutí zlevněných jízdenek na 7 dnů za 250,- Kč nebo 15 dnů za 280,- Kč. Jízdenky budou k prodeji na Strahově.

  Z uvedených bodů vyplývá, že se snažíme - i za cenu vyšších nákladů, které jsme bohužel nuceni promítnout do ceny vstupného - dodržet nejvyšší možný ohled na ekologická hlediska. Nabízíme výrazně výhodnější ceny pro parkování autobusů, zajišťujeme sběr a recyklaci tříděného odpadu a zařizujeme ekologickou tramvajovou dopravu po městě.

  Doufáme, že informace, které Vám touto formou předkládáme Vás přesvědčily, že POKUD DO PRAHY - TEDY NA STRAHOV!!!
  Žádáme Vás o vyplnění dotazníku na www.fam.cz. Vaše dotazy adresujte, prosím, česky nebo anglicky na adresu robur@fam.cz. Odpovíme na ně buď přímo na Váš e-mail nebo na našich www formou číslovaného dodatku.

  Tomáš Robur Doubek
  tiskový mluvčí FAM

  Slíbili jsme odpovědi na otázky, které nám přijdou e-mailem. Něco se dozvíte při opakovaném pozorném přečtení základního textu, na další otázky upřesňujeme:

 • Ubytování nemůže být zadarmo, protože náklady na zřízení tábora a zajištění služeb jsou vysoké. Bohužel není možné platit po jednotlivých dnech, ale jen formou permanentky na celou dobu v ceně 1.350,- Kč (1dolar, DM...). Jiná tábořiště nepřipravujeme.
 • Přijet může libovolný počet lidí odkudkoliv, ale pokud chcete rezervovat místo v našich stanech, je třeba E-mailovat na naši adresu.
 • První pomoc v campu samozřejmě bude, ale je nutno být pojištěn. V opačném případě bude nutno péči i léky platit.
 • Máme slíbeno, že speciální sedmidenní jízdenky na městskou hromadnou dopravu, které se budou prodávat pouze v kempu, budou platiti nejméně do 29.9.2000. To znamená, že kdo si koupí jízdenku už 21.9.2000, bude na ni moci jezdit 9 dní.
 • Jestli budete chtít používat vaše autobusy pro kyvadlovou dopravu do města, budete moci užívat pro nastupování a vystupování v centru autobusové a tramvajové zastávky.
 • Informace o demonstracích, ale i o turistických zajímavostech získáte v naší informační kanceláři.
 • V kempu nebudeme moci ubytovat zvířata. Je nám to líto, ale nechte prosím své miláčky doma. (Mě můj pes neviděl už dva měsíce, co kemp připravujeme,,)
 • Myšlenku na úschovu zavazadel a cenností bereme jako dobrou inspiraci a budeme se jí zabývat. Dáme vám vědět.
 • Dotaz na prodej zbraní považujeme na žert, zbraně a kameny samozřejmě k mání nebudou. Naše představa o protestech je spíše forma happeningů, například víme, že se v Praze připravuje akce "Tisíc bubnů proti globalizaci", kterou podpoříme prodejem indiánských bubnů od českých výrobců.