AKCE

Potřebujete na dobu akcí INPEGu cenově dostupné ubytování v Praze?

Přehled akcí - stručně na www.bankwatch.org, akce INPEGu - viz níže (program bude průběžně aktualizován). Informace o plánovaných demonstracích (organizovaných nejen INPEGem) v druhém pražském obvodu získáte také na bezplatné telefonní lince 0800/136912 (děkujeme a srdečně zdravíme pana starostu Michala Basche).


NEJBLIŽŠÍ AKCE:   


Během zasedání MMF a SB by se měly uskutečnit dva protestní pochody:
24. 9. - sraz ve 12.00 na Letné, v 16.00 zamíří pochod směrem M. Horákové - Chodkova - Mánesův most - podél řeky - Národní divadlo - 28. října - Příkopy - nám. Republiky - Revoluční - přes řeku - nábřeží kpt. Jaroše - M. Horákové - zpět na Letnou.
26. 9. - v 9.00 sraz na nám. Míru, v 11.00 vyráží pochod směr Štěpánská - Tylovo nám., asi ve 13.00 se pochod rozštěpí na více částí, všechny budou směřovat ke KCP.


Zajímá vás, kam se během zasedání MMF a SB dostanete? Zveřejňujeme ne nezajímavý dokument o zvláštním užívání komunikací během zasedání MMF a Světové banky...


Následuje předběžný program akcí, které budou provázet výroční zasedání MMF a Světové banky. Prosíme, neváhejte přijet. Na viděnou v září!


Kalendář zářijových akcí
Iniciativy proti ekonomické globalizaci

Iniciativa proti ekonomické globalizaci (INPEG) připravuje týden plný rozmanitých událostí: protestů, nenásilných kreativních akcí, kulturní rezistence, osvěty - přesahující dobu a místo konání zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Tento týden akcí si vezme na mušku ekonomickou globalizaci a stmelí rostoucí mezinárodní hnutí s českým odporem. Tato spolupráce místních obyvatel s aktivisty z východní Evropy a celého světa vytvoří fórum, které tvořivě a silně vyjádří naše vize světa, kde sociální spravedlnost zvítězí nad korporativní honbou za ziskem.

22.-24. září - KONTRASUMMIT

Kontrasummit, třídenní fórum, které otevře týden akcí, se bude zabývat skutečnými náklady a dopady politiky MMF a jejích Programů strukturálního přizpůsobování (Structural Adjustments Programs, SAPs). Bude zajištěn prostor pro lidi z východní Evropy, světového Jihu a dalších zainteresovaných oblastí, aby nastínili a plánovali alternativy ke globálním institucím. Podrobný program najdete tady.

22.-24. září - Festival umění a odporu

Festival umění a odporu se zaměří na dynamické propojování umění, osvěty a akcí, které budou ukazovat vizi světa, jaký chceme. Hudebníci, umělci, divadelní skupiny, performeři a další (zainteresovaní) budou hledat kreativní vyjádření společenské změny, vyjádření reflektující ducha Prahy, města s historií, vibrujícího živého centra kultury.

24. září - závěrečný průvod kontrasummitu

Kontrasummit bude kulminovat barevným pochodem pražskými ulicemi, s mnoha loutkami a pouličním divadlem.

24. září - velká slavnost

Čeští DJ´s, spolu s performery Festivalu umění a odporu rozjedou svoji show - příležitost oslavit úsilí o globální spravedlnost.

22. - 25. září - školení a kurzy (tréninky a pracovní dílny, workshopy)

Rozmanité skupiny ze všech koutů planety povedou rozličné tréninky pro aktivisty a zájemce. Některé z nich se budou týkat následujících témat:

 • rozhodování konsensem, kdy a jak jej uplatňovat
 • podpora, tipy jak maximálně zužitkovat mítink
 • nenásilná přímá akce, umožnění efektivních a mírumilovných akcí řešení potenciálně násilné situace
 • média - jak vzkázat své poselství médiím
 • zákony - znej svá práva a zodpovědnost
 • zdravověda - pouliční první pomoc
 • taktika - různé přístupy k efektivní kreativní akci

  26. září - GLOBÁLNÍ DEN AKCÍ

  Stovky tisíc lidí po celém světě se sjednotí za globální spravedlnost k protestům proti MMF a Světové bance. V Praze, místě výročního zasedání, se sejdeme, abychom zpochybnili legitimitu těchto ekonomických institucí - ochránců korporativní globalizace.

  27.-28. září - pokračování protestů

  Máte-li nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat:
  antimmf@hotmail.com